Even til topps i august-hurtigsjakken

Det ble spilt 6 runder FIDE-ratet hurtigsjakk i Lillestrøm Sjakklubb mandag 25. august. Det ble spilt på 12 bord, og på deltakerlisten var det hele tre spillere (Chloe, Thea og Michael) med norgesmestertittel i sin klasse, og en fersk NGP-vinner fra vår egen klubb.

Michael Mortensen og Even Brodersen Wahlberg hadde begge tre strake seire før de møttes på toppbordet i fjerde runde. Det partiet endte remis. Michael kunne således dra ubeseiret hjem, mens Even fortsatte utover kvelden med ytterligere to seire, og klar vinst sammenlagt i turneringen. På de neste plassene kom Thomas Ryen, Arne Hugo Bøe og Thea A. Homtako.

Her er hele resultatlisten: http://turneringsservice.sjakklubb.no/standings.aspx?TID=LillestromHurtigAug-2025-LillestromSjakklubb

Resultatene er nå innsendt til Sjakkforbundet for FIDE-rating. De store rating-vinnerne denne kvelden ser ut til å være Even, Thea og Kristian, som alle kan plusse på litt over 70 ratingpoeng!

Av våre nyere spillere, så har både Shri Datta og Wassim nå tilstrekkelig mange partier i hurtigsjakk mot ratet motstand, til å få FIDE-rating ved kommende månedsskifte. Begge vil trolig få hurtigsjakk-rating i nærheten av 1550.

Torsdag 28/8 er det Grunnkurs i sjakk kl 18:00 og Sjakktrening kl 19:30 i Skedsmohallen.

Mandag 1. september kl 18:00 blir det lynsjakk (ikke ratet) i Skedsmohallen. Vi kan ikke bruke Kafeteria-lokalet den kvelden, men vi har booket både Møterom-3 og Møterom-4 i Skedsmohallen, så vi skal få plass til ganske mange spillere der på mandag.

Legg inn en kommentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.