Det var 16 spillere med i 9 runders lynsjakk-turneringen her i Lillestrøm Sjakklubb denne mandagen i vinterferien, og av disse var både Marius, Ingemar, Linus og Liam nye navn ved sjakkbrettene i Skedsmohallen.
Marius Eriksen gikk helt til topps med sterke 8/9 poeng, foran Ole Jørgen med 7/9. Begge presterte på 2000-nivå. Max tok tredjeplassen med best kvalitet av de spillerne som endte på 5,5 poeng, og han var den eneste som vant et parti mot vinneren.
Marius var for 7-8 år siden en av de beste spillerne på Kongsvinger. Han ikke har spilt ratede turneringer de siste fire årene, men viste sterkt spill i Skedsmohallen denne mandagskvelden.
Her er hele resultatlisten: http://turneringsservice.sjakklubb.no/standings.aspx?TID=LSK-Vinterferielyn-2025-LillestromSjakklubb
For de som ønsker å spille enda mere sjakk i vinterferien, så skal det være en turnering i naboklubben Romerike Sjakklubb: https://www.romerikesjakk.no/vinterferieturnering/
Her i Lillestrøm Sjakklubb spilles Runde 2 av vårturneringen i langsjakk mandag 24. februar kl 18:00.