Påske-hurtigsjakk i Oslo

Tre av spillerne i Lillestrøm Sjakklubb tok turen inn til Oslo på kvelden skjærtorsdag for å spille 5 runder hurtigsjakk (10 + 5) i den FIDE-ratede turneringen StjerneOffer Påskehurtigsjakk.

Alle våre spillere deltok i rating-klassen under 1800, der det var hele 40 deltakere.

Adrian ble best av våre, på 6.plass denne gangen. Etter et litt overraskende tap i første runde, vant han de fire siste partiene sine og klatret raskt oppover tabellen. Dette var imidlertid ikke nok til å vinne noen premie denne gangen.

Sriraj gjorde en bra innsats og endte på 14.plass med tre seire og to tap, mens Terje bare scoret 1,5 poeng denne gangen og endte på 31.plass.

Når det gjelder FIDE-ratingen, så var det bare Adrian som hadde framgang (+10) denne gangen av våre spillere. Her er hele resultatlisten: https://tournamentservice.com/standings.aspx?TID=Stjerneofferhurtigsjakk2024-SjakklubbenStjernen&group=Under%201800

Skedsmohallen er stengt mandag 2.påskedag. Neste aktivitet i klubben vår blir torsdag 24. april. Da kommer GM Torbjørn Ringdal Hansen på besøk kl 18. Han vil først holde foredraget «Hva har vi å lære av partiene til Magnus Carlsen?» og deretter spille mot 16 av klubbens spillere samtidig («simultan»).

Legg inn en kommentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.