Tett i teten i lyn

Det var 11 runder med lynsjakk i Skedsmohallen mandag 6. mars, og jevnt ble det. Per Emil slo Thomas (Pronstad), Dag slo Per Emil, og Thomas slo Dag. Siden Anders også tok et poeng fra Per Emil, så endte bare Dag og Thomas på 10 poeng, med Thomas hårfint foran på Berger-kvalitet.

Tobias tok fjerdeplassen bak Per Emil, mens nykommer/gjest Eirik Andersen imponerte med en fin femteplass. Her er hele resultatlisten: http://turneringsservice.sjakklubb.no/standings.aspx?TID=Mandagslyn-mars-2023-LillestromSjakklubb

Ellers har nå linken til Norgesratinga blitt oppdatert, og vi ser der at Tobias Nilsen har fått sin første FIDE-rating i langsjakk med sterke 1677. Vi gratulerer! Merk at seriesjakk-partiene sist helg først rates ved neste månedsskifte. For øvrig har Thomas Ryen forsynt seg godt med rating-poeng i februar i klubbens turneringer.

De to neste mandagene blir det FIDE-ratet langsjakk, i klubbens vårturnering.

Legg inn en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.