Oppsummering av høstsesongen 2022

Vårsesongen 2022 ble oppsummert i en tidligere artikkel: https://lillestromsjakk.no/?p=3688

Landsturneringen på Kongsvinger i juli var ingen stor suksess for noen av våre spillere, så den hopper vi lett over nå.

Men her er noen av høydepunktene fra høstsesongen 2022 i Lillestrøm Sjakklubb …

Høstens klubbmesterskap gikk over 6 runder, og ble vunnet av Audun Kvam. På andreplass kom overraskelsesmannen Peder N. Viken, som startet turneringen uten FIDE-rating i langsjakk. Peder ble dermed også vinner av rating-klassen under 1500. Totalt var hele 23 spillere innom i løpet av klubbmesterskapet, og det er lenge siden vi har vært så mange. Her er hele resultatlisten: http://turneringsservice.sjakklubb.no/standings.aspx?TID=Lillestrom2022-LillestromSjakklubb

Nye navn i klubben denne høsten har vært Andre Barna, Tommy Furuknap, Sindre Lien, Tien Duc Nguyen og Tobias Nilsen. Tarek Spreemann kom til oss fra Strømmen Sjakklubb i sommer, og vår gamle kjenning Sveinung Ramsøy vendte tilbake etter noen års fravær.

Diverse klubbturneringer med kort betenkningstid har i høst blitt vunnet av henholdsvis Thomas Pronstad (5), Dag Ulvin (3), Trond Jacobsen (3), Zdenek Barton og Ole Jørgen Aannestad.

Et av høstens sportslige høydepunkter var Lillestrøms debut i Østlandsseriens 1.divisjon. Hjemmekampen mot OSS-2 endte uavgjort, etter at Ludy og Ivar vant mot henholdsvis en IM og en FM på bord 1 og 4, og med remis for Thomas på bord 5.

Andrelaget står med en seier og ett tap etter to runder i fjerdedivisjon.

Når det gjelder individuell innsats i turneringer, så var høstens store prestasjon selvsagt Tarek Spreemanns førsteplass i Oslomesterskapet i langsjakk 2022: https://tournamentservice.com/standings.aspx?TID=Oslomesterskap2022-Schakklubbenav1911&snr=8

Det er ikke ofte klubben vår henter hjem den slags titler (Otto Kristiansen ble Oslomester i lynsjakk i 1954).

Fra diverse individuelle turneringer kan ellers nevnes at Enrique hadde stor ratingframgang i NTG Langsjakk, Ludy scoret 5,5 / 9 i internasjonal turnering i Portugal, Thomas spilte meget solid i Sandefjord Grand Prix, og Terje scoret 3/9 med litt rating-framgang i B-klassen i OSS Høstturnering.

Aldri før har vi hatt så mange spillere med FIDE-rating (desember):

  • Langsjakk: 26
  • Hurtigsjakk: 29
  • Lynsjakk: 30

Og dermed ønsker vi godt nytt år!

Legg inn en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.